Britax Römer Max Way – recenzja

Recenzja tego fotelika miała się pojawić u nas już jakiś czas temu, ale nie ogarnęliśmy zupełnie tego czasowo! Są jednak tego plusy, albowiem zyskaliśmy więcej czasu na jego dokładne przetestowanie! 🙂

Wybierając się do Tyłem.pl po fotelik RWF do 25 kg, byliśmy świadomi, że szeroka oferta RWF mocno się zawęzi, kiedy przyjdzie go dopasowywać do naszego samochodu, który o ile bagażnik ma spory, to miejsca w środku mogłoby być ciut więcej…:D No, ale przecież właśnie po to wybraliśmy się do Tylem.pl, żeby pracujący tam specjaliści wszystko nam wymierzyli i dopasowali. Po szczegółowej rozmowie i przetestowaniu kilku modeli, „wybór” padł na Britax Römer Max Way. Zapraszamy na jego recenzję „naszymi oczami”.

Wygląd
Britax Römer Max Way wizualnie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Nie jest to ani „kosmos” designu, ani też szczyt brzydoty – jest to za to produkt, w którym jakość i praktyczność przerasta wygląd. Zresztą wybór fotelika dla dziecka, to nie konkurs piękności – tutaj wyniki testów zderzeniowych, są zdecydowanie lepiej punktowane niż wygląd. 🙂

Dla kogo (czyt. jaka waga dziecka)
Britax Römer Max Way przeznaczony jest dla dzieci ważących od 9 do 25 kg i zapewnia dodatkową ochronę od około 9. Miesiąca, do około 6. roku życia. Jest to więc świetny fotelik dla tych dzieci, które wyrosły z pierwszego fotelika („łupinki”), a które nie dorosły jeszcze do fotelika 15-36 kg, w którym dziecko przypina się pasami samochodowymi.

Czy to wygodne?
Producent pisze (a my potwierdzamy), że Britax Römer Max Way jest fotelikiem obszernym (szerokość w ramionach – 31 cm, szerokość siedziska – 33 cm), co sprawia, że powinien wygodny nawet dla większych dzieci. Tapicerka jest miękka i grubo „wyścielona”, co sprawia, że nawet długie podróże nie powinny stanowić dla dziecka dyskomfortu.

Czy to fotelik wyłącznie do jazdy tyłem?
Tak, Britax Römer Max Way Plus jest fotelikiem, który montuje się wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Posiada on „zaliczony” szwedzki Test Plus.

Czy tapicerkę można wyprać?
Ściągnięcie tapicerki wymaga kilku nieskomplikowanych ruchów i zajmuje niecałą minutę. Można ją w całości wyprać w pralce (30° w programie do prania ręcznego). Jeżeli mielibyśmy się do czegoś przyczepić, to do braku możliwości „wyjęcia” pasów do prania – tutaj pozostaje czyszczenie gąbką.

Ile kosztuje i dla kogo jest?
Britax Römer Max Way jest fotelikiem ze średniej półki cenowej. Jego kosz oscyluje w okolicach 1400 zł. Jednak biorąc pod uwagę, że ten fotelik, powinien posłużyć dziecku przez wiele lat, to tę cenę można sobie spokojnie „podzielić” nawet na 48 miesięcy.

Podsumowanie
Jeżeli macie samochód średniej wielkości (i nie chodzi o jego gabaryty, lecz o odległość pomiędzy linią przednich i tylnych foteli) i stawiacie jakość nad wrażenia estetyczne, to ten fotelik jest dla Was bardzo dobrym rozwiązaniem. Możecie go kupić w specjalistycznych sklepach z fotelikami samochodowymi, między innymi w sieci sklepów Tylem.pl.