Bujak Good Wood – recenzja

Poniższym tekstem mamy przyjemność zaprezentować Wam najbardziej wielofunkcyjną zabawkę z jaką mieliśmy do czynienia… O ile to jeszcze zabawka, ponieważ to prawdziwy „termomix” w kategorii dziecięcych akcesoriów. Poznajcie bujak Good Wood!

Jego opis zaczniemy od tego, że pojawił się u nas w najlepszym możliwym momencie – na początku „domowego szpitala”, w trakcie którego nasze dzieci nie mogły wychodzić z domu przez niemal 2 tygodnie. Ile to on razy nam wówczas „ratował skórę”! Minął ponad miesiąc jak jest u nas i wciąż cieszy się niezmiennym „powodzeniem”. Dlaczego i w czym tkwi tajemnica tego, że nie lądują (jak większość dziecięcych zabawek) po kilku dniach w kącie?

Otóż „zabawka” Good Wood to bujak, który stymuluje rozwój i motorykę dziecka. Jak? Otóż to domowy plac zabaw. Nie wierzycie? Oddajemy „głos” Amelce i Tobiaszkowi:

Bujak

Zjeżdżalnia
DrabinkaHuśtawka
„Baza”

Czy to jest bezpieczne?
Bujak wykonany jest z wysokiej jakości drewna – wszystkie jego krawędzie są zaokrąglone, a powierzchnie wygładzone. Odpowiednio wyprofilowane płozy zabezpieczają bujak przed zbyt dużym odchyleniem i przewróceniem w trakcie zabawy. Szczebelki są osadzone w taki sposób, żeby zapobiec przygnieceniu małych (oraz dużych) paluszków.

Jaka jest cena bujaka?
Cóż do niskich nie należy, natomiast biorąc pod uwagę, jego jakość i bezpieczeństwo, które oferuje, a także to, że jest tak wielofunkcyjny, że spokojnie posłuży dzieciom przez kilka lat, to już się robi całkiem akceptowalna. Według nas zdecydowanie lepiej kupić dzieciom taki jeden prezent, który im posłuży kilka lat, niż kilka drobiazgów o których „zapomną” już po kilku dniach.

Na koniec tego wpisu, zapraszamy Was na krótką rozmowę z Magdą – założycielką i pomysłodawczynią Good Wood:

Skąd pomysł na Good Wood?
Będąc jeszcze w ciąży dużo czytałam na temat prawidłowego rozwoju dzieci i tego jak mądrze wspierać dzieci w ich naturalnym rozwoju. Nowonarodzone dziecko jest zdolne jedynie do kontrolowania niektórych mięśni. Następnie dzieje się cud i dziecko kontroluje ruchy swojego ciała. Czy to nie jest wspaniałe i niezwykłe? Wniosek jest prosty, im więcej pozwolimy dzieciom na aktywność fizyczną, tym bardziej będziemy wspierali ich rozwój. Co więcej, ruch sprawia dziecku największą radość! 

Posiadając już tę wiedzę, zaczęłam czytać i szukać jak mądrze i bezpiecznie wspierać dzieci w rozwoju. Pomysł na bujak narodził się z potrzeby i chęci posiadania mebelka, który pomoże mi zaspokoić potrzebę ciągłej aktywności fizycznej bliźniaków. Na początku miał to być mebelek wykonany z pomocą rodziny, tylko na własne potrzeby. Szybko okazało się, że bujak to wyśmienita zabawa nie tylko dla najmłodszych, a pozytywne opinie najbliższych, ich wsparcie i pomoc zachęciły mnie do podjęcia wyzwania i stworzenia marki GOOD WOOD. To właśnie od Janka i Franka wszystko się zaczęło.

Kilka słów o firmie.
Jesteśmy rodzicami rozbrykanych bliźniaków Janka i Franka oraz małego Henia. Pragniemy, aby produkty GOOD WOOD oraz to w jaki sposób działamy było po prostu takie jak powinno być bez chodzenia na skróty, warte uwagi. Naszą motywacją jest stworzenie marki, która da rodzicom możliwość mądrze wspierać naturalny rozwój dziecka i poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy. Chcemy, aby produkty GOOD WOOD odpowiadały potrzebom świadomych rodziców, którzy dbają o rozwój dziecka zamierzony przez naturę, jego bezpieczne i estetyczne otoczenie oraz cenią sobie prostotę i funkcjonalność.  

W projektach GOOD WOOD nic nie dzieje się bez przyczyny. Stawiamy na bezpieczeństwo, naturalne materiały, prostą formę, ale przede wszystkim doskonałą zabawę dla dzieci i dorosłych. Stymulowanie rozwoju dziecka, wspieranie jego kreatywności, to  jest to na czym zależy mi i mojej firmie! To wszystko kryje się w nazwie firmy. GOOD – bo dobre, czyli bezpieczne i proste. WOOD – bo drzewo to naturalne tworzywo emanujące ciepłem.

Wszystkie nasze produkty spełniają kilka funkcji, przez co będą służyły dzieciom i rodzicom na lata. Naszym  zamiarem jest stworzenie serii produktów, którą będzie można personalizować – zmieniać według potrzeb małego użytkownika.