Dzień Mamy – krótki poradnik dla ojców

Ten post piszę specjalnie dla Was Drodzy Panowie. Jeśli macie małe dzieci, które jeszcze nawet nie mają świadomości, że jest takie piękne święto jak „Dzień Mamy”, to mam dla Was kilka pomysłów na prezenty od Waszych pociech dla Waszych żon.

Zrelaksowana mama – szczęśliwa mama!

A szczęśliwa mama i żona to szczęśliwe dzieci i mąż!
Każda kobieta lubi czuć się kobieco. Dla większości z nas to oznacza coś innego, ale jest kilka wspólnych mianowników w pojmowaniu kobiecości. Ja na przykład oprócz wszystkich wewnętrznych cech, które dają mi poczucie kobiecości, lubię też zadbać o zewnętrzną część mojego „ja”.
Lubię mieć pomalowane paznokcie, włosy, delikatny makijaż jak gdzieś wychodzę – po prostu lubię. Ty na pewno wiesz, co sprawia przyjemność Twojej żonie i co może sprawić, że poczuje się zrelaksowana. Oto kilka propozycji:
– bon podarunkowy na wizytę w salonie na dowolny zabieg: pedicure, manicure – świetny „start” na lato!
– masaż relaksacyjny,
– wizyta u fryzjera,
– bon podarunowy do wykorzystania w wybranym Centrum Handlowym

W zdrowym ciele, zdrowa mama

Mamuśki często są przemęczone na skutek – wiadomo – niewyspania, działania na pełnych obrotach, ale często także z powodu nieodpowiedniej diety.
Sama wiem, że odkąd zmieniłam nawyki żywieniowe to dużo lepiej, dużo pozytywniej i dużo łatwiej mi pokonywać codzienne wyzwania!
Może kupcie mamie catering dietetyczny? Na tydzień, dwa, miesiąc… 

Przyjemne z pożytecznym! Po pierwsze zdrowe jedzonko pod nos, no i przerwa od gotowania. A Ty drogi Tatusiu w tym czasie możesz sobie zorganizować posiłki we własnym zakresie. 
Jest dużo fajnych propozycji na Groupon. Trudno mi polecić coś konkretnego, bo z tej opcji nie korzystałam. Ale korzystaliśmy z DIET4YOU i to polecamy!
(Pamiętajcie, że możecie u nich otrzymać 10% zniżki na hasło „Boskie małżeństwo”)

Coś ambitniejszego…

Mamuśki robią setki, tysiące, a w ekstremalnych przypadkach miliony zdjęć!  Nie wiem jak inne mamy, ale ja uwielbiam zdjęcia i wszystkie pamiątki z nimi związane. Niezmiernie radują mnie zdjęciowe prezenty.

Możesz zrobić album foto-ksiażke – z przewaga zdjęć żony w roli mamy, okraszony pięknymi komentarzami – wiesz dobrze co Twoje pociechy chciałyby mamie powiedzieć i jak jej podziękować za ten wspólny cudowny czas. Na końcu książki może znaleźć się dziecięca łapka odrysowana Waszemu maluszkowi z dedykacją. 
To czasochłonne – wiem – ale takie piękne! Pamiątka na całe życie.
Chcąc wykorzystać zdjęcia można również zaprojektować jakiś fajny obraz, kolaż na ścianę z krótką dedykacją, albo z mówiącym wszystko „Kocham/y Cię Mamusiu❤️”.


Słodkie chwile

Jak idzie Ci pieczenie? Ponieważ Dzień Matki w tym roku wypada w sobotę to wspaniała okazja, żeby wykazać się talentem kulinarnym lub cukierniczym i zaskoczyć Mamę. Można połączyć to z prezentem nr 1 – Mamusia idzie na relaks, a Ty z Dzieckiem bądź Dziećmi pieczecie ciacho na cześć Waszej Bohaterki!😀 Będzie słodko – gwarantuję😉.

Mam w głowie jeszcze mnóstwo pomysłów jak można sprawić przyjemność Mamie, ale te powyżej to tak dla przypomnienia, że zbliża się Wielki Dzień i warto pomyśleć o czymś wyjątkowym dla wyjątkowej osoby.