Małżeństwo jest super! – Agnieszka i Mateusz Banaszkiewiczowie

Mateusz i Agnieszka Banaszkiewiczowie. On artysta-kabareciarz („Kabaret Młodych Panów”), Ona lekarz stomatolog. Świata poza sobą nie widzą, chyba że podziwiają go razem. Uwielbiają podróżować i są żywym dowodem na to, że małżeństwo jest super.

Jak długo jesteście małżeństwem?

Małżeństwem jesteśmy już 12 lat.

Dokończcie zdanie: Małżeństwo jest super, ponieważ…

…wszystkim co posiadamy, co przeżywamy możemy się dzielić i to z najbliższą osobą na świecie, jaką jest żona/mąż. Małżeństwo jest super, ponieważ możemy na siebie liczyć w każdym momencie, na dobre i na złe. Pokonujemy wyzwania razem, rozwijamy się i przede wszystkim jesteśmy jedno. Małżeństwo jest super, ponieważ to tutaj człowiek wyrzeka się samego siebie i doświadcza miłości jaką darzy nas Chrystus.

Jaki jest Wasz przepis na szczęśliwe małżeństwo?

Przede wszystkim nauczenie się myślenia i działania w kategorii ‘’My” przy jednoczesnym zachowaniu swojego „Ja”. Do tego troszkę najważniejszych przypraw, sól, pieprz i mamy to.

Jak dbacie o swoją małżeńską relację?

Jest tak, jak z kwiatem, który podlewamy i przycinamy odpowiednio. Przede wszystkim stawiamy na czystość relacji, szczerość, prawdę. Wspólne przebywanie, jak i miejsce na własną przestrzeń.

Czy praktykujecie małżeńskie randki? Jeśli tak, to jak znajdujecie na nie czas przy napiętym planie tygodnia? Sami dobrze wiemy, ze obowiązki związane z dziećmi, domem i pracą zabierają sporo czasu.

O tak! Nie jest łatwo wygospodarować czas przy naszym trybie pracy. Jednak jak to się mówi dla chcącego nic trudnego. Czasami nam się udaje zagospodarować czwartki, kiedy to wychodzimy wieczorem do kina, jakąś kolację, dłuższy spacer. A w przeciągu roku mamy jeden termin, tylko dla nas, datę naszego ślubu. Wtedy wyjeżdżamy gdzieś tylko we dwoje na kilka dni. Co roku jest to inne miejsce. To jest taki nasz czas. Poza tym uwielbiamy nasze wieczory, kiedy udaje nam się być razem i dzieci już śpią, przy lampce wina, długie rozmowy na wszelkie tematy.

„Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce”, czyli kłóćcie się, niech „latają talerze”, ale nie kładźcie się spać niepojednani. Czy to Wasza „codzienność”? Zdradźcie swoje sposoby na dobre zarządzanie kłótniami i szybkie godzenie się.

Dokładnie tak jest u nas. Kiedy przychodzi do różnicy zdań na jakiś temat, do tego dojdą problemy dnia codziennego i przeważnie pośpiech, bo zawsze wszystko trzeba zrobić na ostatni moment, to „latają talerze” i „trzaskają drzwi”. Na szczęście zawsze szybko się godzimy, a już nigdy nie zasypiamy niepogodzeni. Po każdej burzy wschodzi słońce i rozjaśnia niebo.

Co zyskujecie dzięki małżeństwu jako osoby?

Mateusz: śmiało mogę powiedzieć, że wszystko, co mógłbym zapisać na swoje konto względem samorozwoju zawdzięczam małżeństwu. To właśnie tutaj oddałem siebie w pełni dla dobra drugiej osoby. Tutaj realizuję swoje powołanie. To właśnie dzięki małżeństwu jestem szczęśliwy i spełniony jako mężczyzna, mąż i ojciec.
Agnieszka: dzięki małżeństwu każdego dnia zyskuję siły i radość życia. Pewność, pewną przezroczystość relacji i ideał jedności. Czyż jest coś piękniej określające miłość niż bezinteresowny dar z samego siebie?

Gdyby ktoś do Was przyszedł i powiedział: „Jesteśmy razem już długo. Kochamy się, ale niepokoi nas panująca fala „rozwodów” i nie wiemy czy wchodzić w małżeństwo. Przekonajcie nas, że warto.”

Kiedyś natrafiliśmy na takie oto słowa, że ten kto decyduje się na małżeństwo, ten ma mentalność zwycięzcy. Dlaczego? Dlatego, że mając nadzieję na szczęśliwe małżeństwo troszczysz się o miłość i cenisz ją sobie nad życie. Deklarujesz drugiej osobie przy świadkach wszystko to, co jest fundamentalne dla istnienia prawdziwego związku między dwojgiem ludzi, którzy obdarzyli się miłością i w tej miłości chcą wzrastać. Myślimy też sobie, że prawdziwa miłość jest możliwa tylko w małżeństwie.

Czy macie w swoim małżeństwie doświadczenie kryzysu/problemów, który wspólnie pokonaliście i którego przejście umocniło Waszą relację?

Oczywiście, że mamy problemy mniejsze i większe. Kryzysu jakiegoś wielkiego nie mieliśmy, ale to tylko i wyłącznie zasługa podchodzenia do wszystkich spraw na bieżąco. Rozmowa i umiejętność ustępowania każdej ze stron. Dialog przede wszystkim.

Chcesz razem z nami budować szczęśliwy i pełen miłości świat? Zapraszamy ➡ KLIKNIJ TUTAJ!

Jesteście ciekawi kolejnych wywiadów i cudownych historii w ramach cyklu „Małżeństwo jest super!”? Bądźcie z nami na bieżąco i obserwujcie nas na:
FACEBOOKU
INSTAGRAMIE
YOUTUBE