Małżeństwo jest super! – Dominika i Daniel Quintana

Ona jest projektantką przestrzeni handlowych i studiowała w Danii. On jest piłkarzem i pochodzi z Hiszpanii. Poznali się w Białymstoku – Daniel grał wówczas w Jagiellonii Białystok, a obecnie mieszkają w Baku (Azerbejdżan). Zapraszamy na wywiad z Dominiką i Danielem Quintana.

Jak długo jesteście małżeństwem?

Jesteśmy małżeństwem od dwóch i pół roku.

Dokończcie zdanie: Małżeństwo jest super, ponieważ…

Małżeństwo jest super z wielu powodów, natomiast chyba najważniejszym z nich jest to, ze codziennie możemy budzić się i zasypiać razem. 

Jaki jest Wasz przepis na szczęśliwe małżeństwo?

Rozmowa.

Jak dbacie o swoją małżeńską relację?

Dużo rozmawiamy, wzajemnie znajdujemy czas,aby spędzić go razem bez telefonów czy znajomych. 

Czy praktykujecie małżeńskie randki? Jeśli tak, to jak znajdujecie na nie czas przy napiętym planie tygodnia? Sami dobrze wiemy, ze obowiązki związane z dziećmi, domem i pracą zabierają sporo czasu.

Praktykujemy. Zwykle spędzamy wspólnie poranki, bo mamy wtedy czas wolny, wiec chodzimy do naszej ulubionej kawiarni w Baku, która nazywa się „Paris” i trochę przenosi nas do ulubionego miasta. Często tez gotujemy sobie nawzajem. 

„Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce”, czyli kłóćcie się, niech „latają talerze”, ale nie kładźcie się spać niepojednani. Czy to Wasza „codzienność”? Zdradźcie swoje sposoby na dobre zarządzanie kłótniami i szybkie godzenie się.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kluczem do wszystkiego jest rozmowa. U nas większość sprzeczek czy kłótni to po prostu – niezrozumienie. Największą pomocą w rozwiązywaniu takich małych konfliktów to pytanie i wyjaśnienie drugiej stronie o co dokładnie nam chodziło. 

Co zyskujecie dzięki małżeństwu jako osoby?

Dominika: Wiele. Mój mąż jest niesamowitym człowiekiem, który codziennie uczy mnie jak doceniać każda chwilę, jak codziennie widzieć we wszystkich i wszystkim dobro. Dani: Związek małżeński uczy mnie cierpliwości, przecież nie wszyscy mamy takie samo zdanie na każdy temat. Tego, ze miłość nie ma granic – Dominika pokazała mi, ze jestem wart, aby zostawiła cale swoje życie właśnie dla mnie.

Gdyby ktoś do Was przyszedł i powiedział: „Jesteśmy razem już długo. Kochamy się, ale niepokoi nas panująca fala „rozwodów” i nie wiemy czy wchodzić w małżeństwo. Przekonajcie nas, że warto.”

Uważamy, ze jeżeli ktoś nie jest pewien czy zawierać związek małżeński to po prostu nie jest na to gotowy z różnych względów. U nas nie było pytań czy zwątpień. Wiedzieliśmy, ze chcemy ze sobą spędzić resztę życia. To jest zbyt poważna decyzja, aby czyjeś słowa mogły przekonać.

Czy macie w swoim małżeństwie doświadczenie kryzysu/problemów, który wspólnie pokonaliście i którego przejście umocniło Waszą relację?

Zostaliśmy doświadczeni już na początku małżeństwa. Straciliśmy dziecko. Jak do tej pory to był najcięższy czas naszego małżeństwa. Ale wiemy, ze to wydarzenie w naszym życiu zbliżyło nas do siebie jeszcze bardziej. 

Chcesz razem z nami budować szczęśliwy i pełen miłości świat? Zapraszamy ➡ KLIKNIJ TUTAJ!

Jesteście ciekawi kolejnych wywiadów i cudownych historii w ramach cyklu „Małżeństwo jest super!”? Bądźcie z nami na bieżąco i obserwujcie nas na:
FACEBOOKU
INSTAGRAMIE
YOUTUBE