Małżeństwo jest super! – Ewa i Paweł Adamczewscy & Anna i Kuba Żukowscy

Anna i Ewa są bliźniaczkami i są do siebie bardzo, ale to bardzo podobne. I tu powstaje pytanie, czy ich małżeńskie relacje również są bliźniacze, czy jednak sporo je rożni? Zapraszamy na wywiad z Ewą i Pawłem Adamczewskimi, oraz Anną i Kubą Żukowskimi.

Jak długo jesteście małżeństwem?

Ewa & Paweł: Od 20 maja 2017 r..
Anna & Kuba: Małżeństwem jesteśmy prawie 8 miesięcy.

Dokończcie zdanie: Małżeństwo jest super, ponieważ…

Ewa & Paweł: …wszystko w małżeństwie jest super! Fakt, że codziennie mamy siebie obok, że  możemy na siebie liczyć, polegać na sobie. Wygadać się, przytulić. Mieć własną oazę spokoju. Zawsze oboje mówimy, że jesteśmy dla siebie czymś co nas uspokaja. Czas spędzany wspólnie zawsze nas odpręża i wycisza.
Anna & Kuba: Małżeństwo jest super, ponieważ jedno z nas jest odpowiedzialne za drugie. Mamy siebie już na ZAWSZE!🙂

Jaki jest Wasz przepis na szczęśliwe małżeństwo?

Ewa & Paweł: Zaufanie, pewność drugiej osoby. Wsparcie, troska o siebie nawzajem. Ofiarowanie siebie w małych codziennych sytuacjach, np. zrobienie kawy, wody z cytryną. Paweł natomiast twierdzi, że czasami trzeba z całej siły zacisnąć zęby, żeby nie wybuchnąć złością😉.
Anna & Kuba: Rozmowa i wyrozumiałość!😊 Wybaczenie sobie🙂.

Jak dbacie o swoją małżeńską relację?

Ewa & Paweł: Codziennie pamiętamy o czułości, dobrych słowach, o tym, żeby pochwalić siebie nawzajem. Rozmawiamy też dużo o wszystkim.Znajdując czas tylko dla siebie. Zarówno na co dzień jakieś krótkie chwile, jak i raz lub dwa razy do roku kilka dni, w których jesteśmy tylko my i tylko dla siebie.
Anna & Kuba: Dzielenie się wspólnymi zainteresowaniami, wspólne posiłki, spędzanie ze sobą czasu.

Czy praktykujecie małżeńskie randki? Jeśli tak, to jak znajdujecie na nie czas przy napiętym planie tygodnia? Sami dobrze wiemy, ze obowiązki związane z dziećmi, domem i pracą zabierają sporo czasu.

Ewa & Paweł: Właściwie codziennie spędzamy czas tylko we dwoje, w weekendy zazwyczaj spotykamy się ze znajomymi. Niedzielne popołudnia zazwyczaj rezerwujemy na rodzinny obiad, a później już jesteśmy tylko dla siebie.
Anna & Kuba: U nas na małżeńskie randki zawsze jest czas, może dlatego, że jeszcze nie mamy dzieci😊.

„Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce”, czyli kłóćcie się, niech „latają talerze”, ale nie kładźcie się spać niepojednani. Czy to Wasza „codzienność”? Zdradźcie swoje sposoby na dobre zarządzanie kłótniami i szybkie godzenie się.

Ewa & Paweł: Naprawdę rzadko się kłócimy – Paweł często zaciska zęby😉. Jeżeli już dojdzie do kłótni, to sposobem na pogodzenie się jest u nas przytulenie.
Anna & Kuba: Nasz przepis to zapominanie o kłótni, po prostu zaczynamy ze sobą rozmawiać. Kiedyś nie odzywaliśmy się do siebie po kilka dni, ale nauczyliśmy się, że to tylko strata czasu 🙂

Co zyskujecie dzięki małżeństwu jako osoby?

Ewa & Paweł: Na pewno pokój w sercu, bo wiemy, że ta druga osoba zawsze będzie. Uczymy się cierpliwości i wyrozumiałości.
Anna & Kuba: Ania – wsparcie, poczucie bezpieczeństwa, poczucie, że mam już na ZAWSZE Kubę obok🙂. Kuba – ja mam swoją prawa rękę do wszystkiego 🙂

Gdyby ktoś do Was przyszedł i powiedział: „Jesteśmy razem już długo. Kochamy się, ale niepokoi nas panująca fala „rozwodów” i nie wiemy czy wchodzić w małżeństwo. Przekonajcie nas, że warto.”

Ewa & Paweł: Warto, naprawdę warto. Małżeństwo jest naprawdę piękne, zwłaszcza te budowane na wyższych wartościach. Najważniejsze to naprawiać, kiedy się coś psuje, a nie poddawać się i rezygnować.
Anna & Kuba: Małżeństwo to piękna sprawa🙂. Jeśli wejdziecie w małżeństwo z poczuciem, że nie bierzecie pod uwagę rozstania tylko naprawianie, to na pewno wszystko będzie dobrze. Jeśli od początku zbudujecie coś na Bogu, to Was wspomoże we wszystkim. To jedna z najwspanialszych rzeczy – mieć przy sobie osobę, z którą będziemy już do końca życia!

Czy macie w swoim małżeństwie doświadczenie kryzysu/problemów, który wspólnie pokonaliście i którego przejście umocniło Waszą relację?

Ewa & Paweł: W małżeństwie nie doświadczyliśmy jeszcze takiego kryzysu. Jeszcze przed zaręczynami mieliśmy kryzys, ale tamta sytuacja utwierdziła nas w przekonaniu, że dobrze wybraliśmy.
Anna & Kuba: Na szczęście w tym naszym krótkim okresie małżeństwa nie mieliśmy jeszcze takiego kryzysu i po cichu liczymy, że takiego nie będzie😊.

Chcesz razem z nami budować szczęśliwy i pełen miłości świat? Zapraszamy ➡ KLIKNIJ TUTAJ!

Jesteście ciekawi kolejnych wywiadów i cudownych historii w ramach cyklu „Małżeństwo jest super!”? Bądźcie z nami na bieżąco i obserwujcie nas na:
FACEBOOKU
INSTAGRAMIE
YOUTUBE