Małżeństwo jest super! – Julita Kotecka-Nerek & Paweł Nerek

Na co dzień inspirują i motywują tysiące Polaków. Jednak jakimi są małżonkami? Zapraszamy na rozmowę z Julitą i Pawłem z FITBODIES.

Jak długo jesteście małżeństwem?

Małżeństwem jesteśmy 1,5 roku

Dokończcie zdanie: Małżeństwo jest super, ponieważ…

…burzy wszelkie bariery, otwiera, uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa.

Jaki jest Wasz przepis na szczęśliwe małżeństwo?

Naszym zdaniem nie ma jednego dobrego przepisu na małżeństwo. Dla wielu to zapewne banał, ale trzeba ze sobą rozmawiać. My ze sobą rozmawiamy każdego dnia, dzielimy się ze sobą absolutnie wszystkim, dzielimy wspólną pasję, razem marzymy, planujemy, ale także rozmawiamy o naszych oczekiwaniach, o wątpliwościach, czy zmartwieniach. Ważne, aby SŁUCHAĆ swojego partnera i być uważnym na swojego partnera. Trzeba ufać bezgranicznie! Cudownie jest się razem modlić. Idealnie byłoby nigdy nie zasypiać pokłóconym…🙂

Jak dbacie o swoją małżeńską relację? 

Dbamy o nią każdego dnia. Często rozmawiamy ,,o nas”. O tym, czego potrzebuje nasze małżeństwo, kiedy wyznaczamy czas tylko ,,dla nas”. Zawsze chodzimy razem do kościoła!!

Czy praktykujecie małżeńskie randki? Jeśli tak, to jak znajdujecie na nie czas przy napiętym planie tygodnia? Sami dobrze wiemy, ze obowiązki związane z dziećmi, domem i pracą zabierają sporo czasu.

Nie mamy jeszcze dzieci, ale randki praktykujemy, a przynajmniej się staramy, chociaż przyznam, że faktycznie nie jest to łatwe. Jednak nie potrzebujemy zawsze jakiegoś spektakularnego planu, wyjścia, teatru, czy kolacji. Lubimy po prostu postanowić – zostajemy w domu na kanapie, zamawiamy coś pysznego i jesteśmy ze sobą, dla siebie. Możemy nawet nie rozmawiać, ale myślami jesteśmy oboje tu i teraz.

„Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce”, czyli kłóćcie się, niech „latają talerze”, ale nie kładźcie się spać niepojednani. Czy to Wasza „codzienność”? Zdradźcie swoje sposoby na dobre zarządzanie kłótniami i szybkie godzenie się. 

Oboje jesteśmy okrutnie uparci i nie ukrywam, że kłótnie czasami się pojawiają. Jednak co ciekawe, PO ŚLUBIE, nasze kłótnie zdecydowanie się zmieniły…są dużo łagodniejsze, a poza tym, teraz już zanim zaczniemy się kłócić, dochodzimy do wniosku, że ta kłótnia przecież i tak nie ma sensu! Przecież jesteśmy ze sobą na dobre i na złe, poza tym i tak ,,musimy” znaleźć porozumienie.

Co zyskujecie dzięki małżeństwu jako osoby?

Paweł powiedział: „zyskałem towarzysza teamu przygodowego” – tak żartobliwie mówimy o sobie w kontekście naszych podróży.🙂 A ja? Zyskałam najlepszego przyjaciela, który zawsze mnie wspiera, zawsze we mnie wierzy i szczerze życzy mi jak najlepiej, bez żadnej zawiści, czy zazdrości. Przyjaciela, któremu mogę powiedzieć naprawdę o wszystkim!

Gdyby ktoś do Was przyszedł i powiedział: „Jesteśmy razem już długo. Kochamy się, ale niepokoi nas panująca fala „rozwodów” i nie wiemy czy wchodzić w małżeństwo. Przekonajcie nas, że warto.

Tutaj znajdziecie odpowiedź: „Małżeństwo – mój mały cud”.
Podrzucam kawałek tekstu na zachętę: ,,Małżeństwo to dla mnie sakrament, to świętość. Już teraz widzę ile daje mi ta świadomość, ile daje mi ten sposób myślenia.”

Czy macie w swoim małżeństwie doświadczenie kryzysu/problemów, który wspólnie pokonaliście i którego przejście umocniło Waszą relację? Jeśli tak, to podzielcie się proszę tym świadectwem na tyle na ile jesteście w stanie.

Nie doświadczyliśmy kryzysu w małżeństwie, ale mieliśmy bardzo trudny czas kiedy byliśmy w związku, jeszcze przed okresem narzeczeństwa. Paweł mieszkał w Dubaju, ja byłam w Polsce – tęsknota była tak ogromna, że nie dało się jej opanować. Pojawiła się zazdrość, która jest największą zgubą, jednak już wtedy ufaliśmy sobie bezgranicznie i wiedzieliśmy, że chcemy być ze sobą do końca życia. Prowadziliśmy ze sobą długie rozmowy, wpatrywaliśmy się w siebie na Skype godzinami, często nawet milcząc, ale w pewien magiczny sposób czując siebie nawzajem, wzajemne oddanie i szczerość uczucia, o którym rozmawialiśmy.

Chcesz razem z nami budować szczęśliwy i pełen miłości świat? Zapraszamy ➡ KLIKNIJ TUTAJ!

Jesteście ciekawi kolejnych wywiadów i cudownych historii w ramach cyklu „Małżeństwo jest super!”? Bądźcie z nami na bieżąco i obserwujcie nas na:
FACEBOOKU
INSTAGRAMIE
YOUTUBE