Pomysły na kalendarz adwentowy DIY


Wielkimi krokami zbliżamy się do przedświątecznego szaleństwa. Jeśli myślicie, że jest jeszcze za wcześnie na planowanie kalendarza adwentowego, to nic bardziej mylnego. Czas biegnie jak oszalały i nim się obejrzymy, a przeleci listopad i przywita nas grudzień. W tym roku adwent zaczyna się 3 grudnia.

Czas pomyśleć i przygotować się do tego okresu. W sklepach znajdziemy półki pełne kalendarzy w kształcie mikołaja wypełnionego czekoladkami. My chcemy jednak Was namówić na samodzielnie zrobienie kalendarza adwentowego. Jest to super sposób na wspólne spędzanie jesiennych popołudni i wieczorów. Przeczesaliśmy Internet szukając inspiracji, efektem tego jest wybrane przez nas kilka pomysłów i tutoriali, które pokażą krok po kroku, jak je wykonać.

Zanim jednak zaczniemy opisywać poszczególne projekty, ważna informacja – tegoroczny adwent trwa 21 dni! 🙂


Koperty dekoracyjne

Materiały potrzebne do zrobienia tego kalendarza możemy kupić w sklepach papierniczym lub na internetowych aukcjach. Potrzebować będziemy papierowych kopert, mini-spinaczy, sznurka, wstążki, samoprzylepnych numerków i innych (choinkowych) ozdób, którymi udekorujemy wiszące karteczki. O tym jak wykonać taki kalendarz krok po kroku możecie przeczytać TUTAJ.

 

Wiaderka na drabinie

Jeśli macie starą drabinę to możecie ją wykorzystać, wieszając na niej małe wiaderka (np. TAKIE). Będziemy dodatkowo potrzebować sznurka, naklejanych cyferek, ozdobnej wstążki, oraz świątecznych światełek. Jak wykonać taki kalendarz? Zajrzyjcie TUTAJ.

 

Wielkie cukierki

Do realizacji tego projektu będziemy potrzebować 21 rolek po papierze toaletowym, papier śniadaniowy, sznurek i kolorowe, ozdobne kartki. Wykonanie jest dziecinnie proste – do rolki wkładamy upominki, owijamy ją papierem śniadaniowym. Wiążemy z dwóch stron. Następnie owijamy kolorowymi kartkami i przyklejamy cyferki. Voilà! 🙂
Pełną instrukcję wykonania znajdziecie TU.

 

Papierowe choinki

Do wykonania nasze kolejnego kalendarza będziemy potrzebowali gałęzi (alternatywnie wieszaka) zawieszonej na sznurku, do której przymocowujemy papierowe choinki.  Drzewka zdobimy cyferkami i wzorkami (tutaj jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia). Wewnątrz choinek można umieścić karteczki z zadaniem do wykonania danego dnia. Tutorial znajdziecie na stronie Morning Creativity.

 

Na deser serwujemy Wam 3 pomysły na wykonanie kalendarza adwentowego razem z dziećmi.


Kolorowe pudełka po zapałkach

Do zrobienia tego kalendarza niezbędne będzie posiadanie 21 opakowań po zapałkach, kleju, pisaków, kredek i małych karteczek.
Na TEJ STRONIE dowiecie się jak krok po kroku wykonać taki kalendarz.

 

Rudolf czerwononosy

To wersja dla fanów czerwononosego renifera. Wystarczą oczy (można je wyciąć z papieru) i czerwony nos (np. z plasteliny) przytwierdzone do papierowego kubka na kawę. Świetna zabawa dla dzieciaków!
TUTAJ znajdziecie pełną instrukcję.

 

Słoiczki pełne niespodzianek

Do zrobienia kolejnego kalendarza będziemy potrzebować pustych słoiczków po posiłkach dla dzieci, lub dżemach. Przyklejamy je klejem np. do tablicy korkowej, ozdabiamy cyferkami  i wypełniamy niespodziankami. Możemy również ozdobić je kolorowym papierem, żeby dzieci nie widziały, co kryje się w środku.
Pomysł pochodzi ze strony Craft-O-Maniac.

 

Najpiękniejsze kalendarze adwentowe to takie, w które wkładamy swoje serce i czas spędzony z bliskimi podczas ich robienia. Samodzielnie wykonywanie kalendarzy adwentowych może stać się piękną rodzinną tradycją, która zamierzamy u nas rozpocząć i do czego chcemy również Was zachęcić. Tego wspaniałego czasu i wspomnień nikt, nigdy nam nie zabierze! 🙂

Zbliżamy się do końca posta dotyczącego pomysłów DIY, w kolejnym napiszemy o pomysłach na to, co może się znaleźć „w środku” takiego kalendarza. Natomiast już dzisiaj mamy dla Was do pobrania gotowe cyferki – POBIERZ.

Jeśli znacie inne ciekawe pomysły na samodzielne zrobienie kalendarza adwentowego to podzielcie się nimi w komentarzach. Chętnie zobaczymy tam również zdjęcia wykonanych przez Was projektów.