Przepis na szczęśliwe małżeństwo

Czy byliście kiedyś w pobliżu pary, która zdaje się kochać i lubić siebie nawzajem? Wydaje się być połączona fizycznie, emocjonalnie, a nawet duchowo? To jest to, za czym wszyscy tęsknimy w małżeństwie i nie tylko, a jednak często może wydawać się to dalekie i nieuchwytne… Mamy dla Was DOBRĄ WIADOMOŚĆ! Wszyscy możemy mieć szczęśliwe małżeństwo, a droga do tego, choć nie prowadzi na skróty, jest możliwa do pokonania.

Zatem co takiego robią owe szczęśliwe pary? 

SZCZĘŚLIWE PARY kontynuują wzajemnie starania się o siebie. Inwestują czas, żeby utrzymać miłość i przyjaźń żyjącą w ich małżeństwach. Sprawiają, że czas „we dwoje” staje się priorytetem.

SZCZĘŚLIWE PARY nigdy nie podchodzą do nieporozumień jako „walki” ze sobą. Wiedzą, że są w tej samej drużynie, więc nawet w sporach, albo wygrywają razem, albo przegrywają razem. Współpracują ze sobą szukając rozwiązania problemów. Jeśli już znajdą się na ringu to walczą wspólnie przeciw kryzysowi, a nie przeciwko sobie.

SZCZĘŚLIWE PARY nie porównują swojej relacji z innymi. Uznają, że Boski plan na ich życia jest najlepszy i unikalny. Nie rwą więc sobie włosów z głowy podczas przeglądania Facebooka i Instagrama porównując swoje życie lub małżeństwo z innymi.

SZCZĘŚLIWE PARY są hojne. Nauczyły się, że samolubstwo i egoizm są „pocałunkiem śmierci” dla małżeństwa, starają się więc wyrzekać się tego dla siebie nawzajem. Są świadome, że im mniej koncentrują się na własnych potrzebach i pragnieniach, tym bardziej ich własne potrzeby i pragnienia są spełniane we wzajemnej małżeńskiej bezinteresowności.

SZCZĘŚLIWE PARY wybaczają sobie przewinienia. Kiedy popełniają błąd, biorą odpowiedzialność i przepraszają. Pracują, aby odbudować nadwyrężone zaufanie. Kiedy drugi ze współmałżonków skrzywdził, okazują łaskę wybaczenia.

SZCZĘŚLIWE PARY nie przekładają wychowania dzieci nad pracę nad małżeńską relację. Wiedzą, że zapewnienie swoim dzieciom poczucia bezpieczeństwa ma początek w zdrowej relacji rodziców i ich kwitnącym małżeństwie. Nie chcą, aby ich małżeństwo zakończyło się wraz z początkiem „pustego gniazda”.

SZCZĘŚLIWE PARY służą razem. Znajdują obszar wspólnych zainteresowań, w które mogą zainwestować swój czas i talenty, aby wspólnie zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale też dla innych, co pomaga im wzrastać.

SZCZĘŚLIWE PARY priorytetowo traktują to, co dzieje się w ich sypialni. Nauczyły się, że do zbudowania silnego małżeństwa potrzeba dużo więcej, niż tylko udanego życia erotycznego, ale jednocześnie wiedzą, że bardzo ciężko jest zbudować silne małżeństwo bez pielęgnowania tej sfery.

SZCZĘŚLIWE PARY koncentrują się na tym co w nich najlepsze. Nie rozpamiętują wzajemnych błędów i win. Są dla siebie największymi motywatorami, a nie krytykami!

SZCZĘŚLIWE PARY nie są szczęśliwe przez cały czas. W smutne dni potrafią płakać razem. Przez wszystkie dni umieją modlić się razem i są zdeterminowane, by „ramię w ramię” stawiać czoła zarówno radościom, jak i zmaganiom życia.

Kończąc ten artykuł zadaliśmy sobie z Iwcią pytanie, czy my zaliczamy się do tych opisanych wyżej szczęśliwych par. I wiecie co? Wyszło nam,że tak!😀 Jednak nie dlatego, że spełniamy wszystkie z powyższych warunków, bo często niektóre z nich „kuleją” i jednym razem są na samej górze naszej hierarchii, żeby później zrobić miejsce innym. Lecz dlatego, że wciąż niedoskonali ramię w ramię dążymy do tego, żeby rozwijać naszą relację – i to właśnie jest piękne w tym wszystkim,

Życzymy Wam i sobie, żeby składniki przepisu na szczęśliwe małżeństwo były tak skomponowane, by wyszedł z tego małżeński majstersztyk!❤️