Socialmediowa mistyfikacja…!!!

Media społecznościowe, a w nich perfekcyjnie uchwycone, a następnie wyedytowane obrazy sprawiają, że łatwo jest uwierzyć w to, że życie innych osób, małżeństw i rodzin jest piękne i kolorowe przez cały czas.

Niewielu internetowych twórców pokazuje to, co znajduję się „poza” pięknie wykadrowanymi fotografiami i filmami, które wypełniają ich kanały. Ten proces wygląda mniej więcej tak:
ustawione zdjęcie, tak aby wszystko wyglądało perfekcyjnie i sprawiało dobre wrażenie  edycja  publikacja  i tak w kółko.

Oczywiście chęć pokazania się w pięknym świetle i „zasłużenia” na uwagę (a w obecnych czasach również ilość fanów) to nie jest nowe zjawisko, ale w ostatnich latach mocno się ono rozwinęło. Teraz wystarczy wejść na Instagram, Youtube lub Facebooka i w mig tysiące zdjęć „przypominają” nam o tym, jak nasze życie jest szare i dalekie od ideału, a życie innych takie piękne i bajkowe.

Niestety coraz więcej młodych ludzi wierzy w to, że w małżeństwie powinno być zawsze pięknie, kolorowo i słodko. I kiedy przychodzi zderzyć z rzeczywistością i pojawiają się pierwsze problemy… to w coraz szybszym tempie doganiamy Zachód w ilości rozwodów (którymi kończy się już ponad 50% zawieranych małżeństw).

Świat jest niestety pełen świadectw „idealnych związków” i tego, że małżeństwo jest czymś co „dzisiaj” jest, a „jutro” w razie kłopotów z tego rezygnujemy.

Dlatego świat „jak tlenu” potrzebuje świadectw małżeństw, które nie są idealne, ale autentyczne i piękne w byciu ze sobą „na dobre i na złe”!

Kochani, dlatego mamy wspaniałą wiadomość – część z tego co widzicie w social media jest jedną wielką mistyfikacją!🤥

Zapamiętajcie proszę tych kilka prawd:
nie ma małżeństwa idealnego przez cały czas,
każda małżeńska relacja ma skazy i swoje problemy,
kiedy doświadczamy w małżeństwie trudności, to nie jesteśmy w tym sami. 
warto otoczyć się dobrymi ludźmi (my mamy m.in. naszych przyjaciół i wspaniałą wspólnotę), którzy rozumieją, że mocne małżeństwo zamiast odpowiedniego filtru w aparacie wymaga pracy.
Małżeństwo, które wspólnie stawia czoło problemom, wychodzi z nich dużo mocniejsze i bardziej zjednoczone.

Nie ma czegoś takiego jak doskonałe małżeństwo. Kluczem do szczęśliwego małżeństwa nie jest doskonałość, ale codzienne inwestowania w nie i Jego budowanie na Jezusie!

Podsumowując: nie ma przepisu na idealne małżeństwo, jest tylko doskonały Bóg, który zsyła swoją doskonałą miłość na dwoje nieperfekcyjnych ludzi 👩‍❤️‍👨.

Życzymy Wam i sobie ogromu miłości i odwagi w dawaniu właśnie takiego świadectwa małżeństwa!