Walentynkowe wyzwanie

Kiedy 1800 lat temu rzymski cesarz Klaudiusz II wydawał dekret zabraniający młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie (uważając, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin), nie wiedział jak wielki wpływ będzie to miało na światową popkulturę i biznes. Albowiem biskup Walenty szybko zobaczył niesprawiedliwość tej decyzji i zaczął ryzykować własnym życiem, błogosławiąc śluby młodych legionistów, za co został wtrącony do więzienia i ostatecznie ścięty (14 lutego 268 r. n.e). 300 lat później Walenty został ogłoszony świętym, a w średniowieczu „Walentynki” stały się świętem romantycznej miłości dla par w całej Europie.

W czasach współczesnych walentynki stały się wielkim biznesem dla sklepów jubilerskich, producentów czekolady, firm oferujących karty okolicznościowe i niezliczonej ilości innych branż. Przy całym komercjalizmie walentynki niestety stają się dniem, w którym pary karmią się nieracjonalnym poczuciem presji, by zrobić coś „wielkiego”, by ten dzień wyróżniał się czymś szczególnym.

W tym roku chcemy zaproponować wam coś innego i zaprosić do zrobienia kilku romantycznych i kreatywnych działań, które mogą mieć trwały wpływ na wasz związek długo po tym, jak miną „walentynki”. Nie musicie zrealizować od razu wszystkich, jednak każde z nich ma potencjał, aby pomóc waszej relacji wzrastać i stawać się dojrzalszą.

„Poszukiwanie skarbu”
Stwórzcie mapę wspomnień i podążajcie za nią, znajdując wskazówki, które zaprowadzą was „wirtualnie” do miejsc, które mają znaczenie dla waszego związku (np. miejsce pierwszej randki, pierwsze „kocham Cię” itp.).

Te działania pomogą wam wrócić wspomnieniami do tamtych romantycznych chwil, odnowić namiętność w waszej relacji i docenić to co osiągnęliście od tego czasu w waszym związku (a czego na co dzień może nie zauważacie).

„Najlepszy czas” & rozmowa „w cztery oczy”
Zadawajcie sobie nawzajem pytania, których nigdy nie zadawaliście, a dowiecie się o sobie nawzajem rzeczy, których nie wiedzieliście. Niech każdy z was stworzy listę 5 pytań, które zadacie sobie podczas wieczornej „randki”. Niekoniecznie w najlepszej restauracji, ale przy romantycznej kolacji w waszych „czterech kątach”. (zapalone świece i romantyczna atmosfera będą mile widziane)

Powrót do dnia ślubu
Przeczytajcie na głos przysięgę małżeńską oraz czytania z waszej ślubnej Mszy Św. i porozmawiajcie o tym, w których wydarzeniach waszego dotychczasowego małżeńskiego życia najbardziej zauważacie ich wypełnianie. Ponadto zastanówcie się nad czym powinniście mocniej popracować, aby w przyszłości móc lepiej i efektywniej prowadzić się nawzajem do Nieba.

Jedźcie do swojego ulubionego miejsca, wyłączcie telefony i bądźcie tylko dla siebie
Nic więcej dodać nie trzeba.

Mamy nadzieję, że tegoroczne „walentynki” będą dniem, który wzbudzi w waszym związku nowy entuzjazm i namiętność. Cieszcie się sobą i spędźcie ten dzień na tworzeniu dobrych nawyków w waszym związku, które utrzymają go na wysokim poziomie długo po upływie „święta miłości”.Regulamin Bezpieczne wakacje