W zdrowym ciele zdrowy duch!

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

To, że w zdrowym ciele zdrowy duch wiemy od wieków, wiemy też jak zachować taki stan, ale skąd brać czas na komponowanie zbilansowanej i zdrowej diety? Tego jeszcze nie wymyślono😉. Na szczęście są teraz gotowe rozwiązania, z których warto korzystać.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na catering dietetyczny?
Jeśli chodzi o nasze odżywianie to mówiąc kolokwialnie – tragedii nie było, ale było jej blisko😀. Oboje jesteśmy łasuchami. Oprócz jaglanki, owsianki, sałatek, warzyw, owoców… które uwielbiamy – niestety w naszej diecie znalazła się duża ilość cukrów wszelakich. To, że ten biały „proszek” uzależnia możemy śmiało potwierdzić.
Ponieważ Amelka nie jada słodyczy, zajadaliśmy kiedy poszła spać, a że chodzi spać późno, to u nas częstym gościem w późnych godzinach nocnych były lody, czekoladki, czy jakieś inne niezdrowe smakołyki. Oczywiście bez skrajności – czasem można się skusić, ale my momentami przesadzaliśmy.

Nowe
 

Wraz z Nowym Rokiem postanowiliśmy wprowadzić do naszego domu nowe nawyki żywieniowe. Pięć posiłków dziennie, zdrowo i smacznie.
Ok. Ale skąd wziąć czas na przyrządzanie ich przy dwójce małych dzieci, Maćka pracy zawodowej, naszych obowiązkach wspólnotowych, blogowaniu i wielu innych…?
Postanowiliśmy skorzystać z dobrodziejstwa cateringu dietetycznego Diet4U.
Prześledziliśmy różne opcje i propozycje i ta zdecydowanie najbardziej nam się spodobała, dlatego chcieliśmy podzielić się z Wami kilkoma refleksjami po dwóch miesiącach stosowania diety.
Zrobiliśmy to w formie pytań, które często nasuwają się kiedy stoimy przed decyzją o zamówieniu tzw. „diety pudełkowej”.

Czy schudliście? 
Tak, ja zgubiłam 3 kg, Maciej podobnie.
PS Wróciłam do wagi z przed ciąży😉. 
PS 2 Której ciąży?😀 Pierwszej.

Czy nie chodzicie głodni?

Tutaj się często śmiejemy, że nie ma kiedy, bo 5 posiłków w ciągu dnia to dużo i chociaż np 2 śniadanie, czy podwieczorek nie jest obfity to nie ma możliwości zgłodnieć.
Ja przyznam, że czasem zwiększyłam sobie dawkę posiłku z prostych przyczyn – Amelcia podjadała moje pyszności z diety, a Tobiaszka karmię piersią. W związku z tym moje zapotrzebowanie automatycznie wzrasta.
Na przykład do drugiego śniadania zjadałam dodatkowo jakieś bakalie, czy jaglankę z Amelką, owoce bądź serek. Różnie. 

Czy proponowane dania są smaczne?
Nie wiem jak określić – jednym słowem są- MEGA! Zdecydowanie nasze smaki. Wszystko bardzo dobrze przyprawione.

Czy posiłki się często powtarzają?
I tu byliśmy w szoku, bo już po pierwszym miesiącu zauważyliśmy, że prawie nic się nie powtarza. 
Przez dwa miesiące stosowania mogłabym na palcach u ręki policzyć powtórzone posiłki.

Czy są jakieś słodkie desery?
Kochani kiedy ogranicza się cukier w diecie bądź eliminuje zupełnie, to nawet jogurt naturalny z owocami smakuje jak blok czekoladowy😉.

Zobaczcie sami jakimi pysznościami byliśmy raczeni najczęściej na drugie śniadanie:Posiłki odbieracie sami czy są dostarczane do domu?
Kiedy wstajemy o 7.00, pod drzwiami czekają na nas dwie torby z zapakowanymi i opisanymi posiłkami. #NieDośćŻeSmacznieIZdrowoToJeszczeWYGODNIE 😀


Jak się czujecie po 2 miesiącach stosowania diety?
Przede wszystkim mamy więcej energii i więcej czasu dla siebie. Mamy też dużo nowych inspiracji i pomysłów na samodzielne przygotowywanie posiłków. Dzięki tak bardzo urozmaiconej diecie zobaczyliśmy jakie smaki i co nowego lubi nasza Córeczka.

Co na przykład dostajecie do jedzenia?
Ano zobaczcie sami:


Czy to się opłaca finansowo?
Jeśli ktoś na szali stawia czas, który obecnie jest walutą to zdecydowanie TAK!😀

Teraz muszę Wam się do czegoś przyznać, my zdecydowaliśmy się na dietę od poniedziałku do piątku. W weekendy gotujemy sami, ale… zdarzało nam się powrócić do starych nawyków tzn. podjeść coś słodkiego, pączusie u babci, jakieś „dobre” słodkie ciacho w ilości zakazanej… Efekt? Ociężali, ospali, rozleniwieni… iiiiiiii bardzo dobrze! Jak to?😉 Tak to, że pokazało nam jak ogromny sens ma stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Żałujemy, że nie zrobiliśmy sobie wyników badań, żeby sprawdzić czy coś się zmieniło, bo myślę, że to ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i odporność.
Jakbyście mieli jakieś pytania, których nie uwzględniliśmy powyżej – piszcie śmiało w komentarzach. Odpowiemy.

Pamiętajcie, że w Diet4U na hasło „Boskie małżeństwo” dostaniecie 10% zniżki.
Tę firmę możemy polecić z czystym sumieniem. R E W E L A C J A!

20 lat minęło…

Są takie osoby, dla których niemożliwe staje się możliwe. Są takie osoby, dla których drugi człowiek zawsze jest człowiekiem. Są takie osoby, […]

  • Ewelina Popielarczyk

    Szkoda że nie dowożą do Fromborka… 😉